Logo Chirurgie-kulik.cz

Bolest kloubů

Artritida

Je zánět kloubů, většinou se jedná o revmatický původ. Objevuje také již v mladším věku. Někdy je Artritida komplikací zánětu měkkých tkání v okolí kloubu - např. po úrazech a operacích. Projev zánětu kloubu se vyznačuje tím, že kloub je oteklý, teplý, zarudlý, je omezena jeho pohyblivost.

Artróza

Je degenerativní onemocnění, které postihuje klouby. Vyskytuje se častěji s přibývajícím věkem, nejčastěji nad 50 let, ale může se objevit již dříve – např. po úrazech nebo kvůli vrozeným vývojovým vadám. Tato bolest kloubů postihuje především velké nosné klouby dolních končetin (kolena a kyčle), ale často také kotníky, drobné klouby na nohou i rukou, ale také páteř. Jedná se o poškození struktury kloubní chrupavky, která se stále ztenčuje, zhoršuje se její pružnost, povrch se zdrsňuje, objevují se problémy při pohybu kloubu. Chrupavka následně přestává plnit svoji funkci.

Pokud máte problémy s bolestí kloubů, neváhejte nás kontaktovat.

Pomůžeme Vám od bolesti léčebnou metodou rázové vlny!

Pomůžeme Vám od bolesti kloubů!

Rázová vlna léčí!

> Bolest kloubů > Tenisový loket > Artróza > Rázová vlna > Léčba krevní plazmou

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace